Добруджа прегази Дунав и взе реванш

09-02-2019 19:38 | Малинка Димитрова

Тимът на Добруджа 07 (Добрич) постигна десета победа в Суперлигата, след като надигра категорично Дунав (Русе) с 3:0 (25:22, 25:17, 25:17) в мач от 16-и кръг, изигран в зала "Добротица". Така момчетата на Пламен Христов взеха реванш от русенци за поражението с 0:3 гейма в първия полусезон.

Мачът започна с леко предимство за гостите, след което добричлии поеха инициативата и контролираха положението до края. Въпреки, че съставът от крайдунавския град се доближаваше до опонента, домакините не допуснаха преодоляване и поведоха в резултата.

Сходна ситуация имаше и в началото на втората част, но постепенно Добруджа се откъсна и увеличи аванса си. В третия гейм волейболистите на Пламен Христов започнаха ударно, с 4 точки преднина и продължиха  окрилено, поздравявайки се с чист успех.

Така добруджанци заемат петата позиция в класирането с 33 точки (10 победи, 6 загуби), Дунав е девети с 12 точки (4 успеха, 11 поражения)

В следващия кръг Добруджа гостува на Дея спорт (Бургас), а Дунав среща Миньор (Перник). Двубоите са на 13 февруари (сряда).