Страхотен Соколов класира Лубе за финал на Купата на Италия

09-02-2019 21:26 | Малинка Димитрова

Националът Цветан Соколов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) се класираха на финал на турнира за Купата на Италия. Вицешампионите се наложиха над Итас Трентино с 3:2 (25:20, 21:25, 25:19, 15:25, 15:10) във втория полуфинал на надпреварата, изигран в зала "Унипол Арена"в Болоня.

Соколов бе на страхотно ниво, като се разписа с 18 точки (1 блокада) и бе топреализатор. Османи Хуанторена и Йоанди Леал се разписаха с по 14 точки (1 ас, 1 блокада) (1 ас). За Тренто Урош Ковачевич завърши със 17 точки (1 ас, 1 блокада). Лука Ветори и Аарон Ръсел приключиха с по 14 точки (2 аса) (2 блокади)

На финала утре Лубе се изправя срещу шампиона в първенството Перуджа, който победи категорично Модена с 3:0 гейма.