Берое се опълчи на Марица, взе първи гейм на лидера

10-02-2019 19:59 | BGvolleyball.com

Марица (Пловдив) победи за втори път най-близкия си преследвач в НВЛ-жени Берое (Стара Загора). "Жълто-сините" се наложиха над "зелено-белите" с 3:1 (20:25, 26:24, 25:18, 25:17) в двубой от 10-и кръг.

Маричанки продължават да са начело в класирането без нито една загубен мач, но вече с един загубен гейм. Старозагорки нямат други поражения дотук, освен двете в сблъсъците си с пловдивчанки.

Гостенките влязоха по-надъхани в мача и бързо поеха инциативата. Към края на частта Берое дръпна със солидна разлика и поведе в резултата.

Шампионките се мобилизираха във втория гейм, като оформиха добра преднина, която поддържаха през по-голямата част от времето. В крайна сметка резултатът бе изравнен при 19:19, старозагорки удържаха фронта до 24:24. Домакините обаче демонстрираха воля и изравниха за 1:1 гейма.

Марица тръгна ударно в третата част, като стигна до впечатляващото 13:3. Волейболистките на Петър Дочев успяха да намалят изоставането си до три точки, но пловдивчанки отново излязоха напред и до края нямха проблеми. "Жълто-сините" увеличиха аванса си на 2:1.

Четвъртият гейм започна силно за старозагорки, до средата на частта играта бе доста оспорвана. След 14:14 маричанки отново поеха инициативата и удържаха темпото. Блокада на Мирослава Паскова сложи край на спора при 25:17 л 3:1 гейма.

Мира Паскова стана топреализатор на мача с 23 точки (1 ас, 3 блокади). Нася Димитрова добави 16 точки (1 ас, 4 блокади). Най-резултатна за Берое беше Радостина Маринова със 17 точки (1 ас, 4 блокади).

Марица е убедителен лидер във временното класиране с 30 точки (10 победи) и актив от 30:1 гейма. Берое е втори с 21 точки (7 победи, 2 загуби).

В следващия кръг, шампионките гостуват на ЦСКА (София), на 15 февруари (петък) от 16:00 ч. Два дни по-рано, в сряда от 18:00 ч., момичетата посрещат Перун (Варна) в зала "Колодрума" за първи 1/4-финален мач от турнира за Купа България.