Леон спечели първия си трофей в Италия със счупен пръст

Отборът на Сър Сейфти (Перуджа) губеше от Кучине Лубе (Чивитанова) с 0:2 гейма, а резултатът в третата част бе 24:24.
Уилфредо Леон очаквано получи топката в зона 4 и той с мощна атака я прати в “стратосферата” - 25:24. Последва чудовищно по сила изпълнение на начален удар от кубинеца с полски паспорт, което попадна точно в Цветан Соколов и Перуджа спечели третата част с 26:24. Това бе един от 3-те аса на Леон в мача.
Бинтованият пръст пречеше на Леон нормално да разгъва пръстите при удар по топката.
"Чувствам болка всеки път, когато докосвам топката в атака или при изпълнение на сервис”, заяви Уилфредо преди началото на турнира за Купата на Италия в Болоня.
В четвъртата част Леон отиде за изпълнение на сервис при 17:19 и отново разби посрещането на Лубе: 2 аса, 3 отиграни топки и 22:19. Освен това при тези изпълнения на начален удар радар фиксира скорост на топката от 134 км/ч.
Сега сервисът на Леон превъзхожда статистиката от времето, когато играеше за Зенит (Казан). В шампионата на Русия максимумът му бе 0.79 аса за гейм (в сезон 2017/18), в Суперлигата на Италия – 1.07 (76 аса в 71 мача).
Впрочем, в Перуджа “експлоатират” Леон повече от периода, в който играеше за Зенит.
Треньорът на Сър Сейфти Лоренцо Бернарди счита, че ако разполага в състава си с такъв феномен, то той трябва да го използва максимално. Скоро на тази стратегия ще разчита и националния отбор на Полша, за който Уилфредо ще може да играе от месец юли.
Уилфредо Леон спечели първи трофей с Перуджа. При резултат 14:13 в тайбрека централният блокировач на Лубе Робертланди Симон, на който бе отказан български паспорт, се хвана на залъгващото движение на Марко Подрашчанин в центъра и не успя да стигне навреме за да блокира атака на Уилфредо Леон, който заби топката на линията през единичната блокада на Диего Кантагали.
Почти 9000 зрители нямаха никакво съмнение в това, че той ще спечели наградата за MVP на финала за Купата на Италия. След като получи приза, Леон отново подчерта, че за този трофей заслуга има целият отбор.
За сега кариерата на Уилфредо Леон в Италия се развива по същия начин, както по време на дебютния му сезон в Русия: изпусната Суперкупа и победа за Купата на страната.
Перуджа има още две цели - Шампионската лига и Суперлигата на Италия. Отборът на Леон вече предсрочно се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига заедно със Зенит (Казан) и Кучине Лубе (Чивитанова).
А в италианското първенство има тривластие - отборите на Перуджа, Тренто и Лубе имат по 17 победи, но Леон и компания имат повече спечелени точки, което ги прави лидери.
---
Стани фен на BGvolleyball.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на волейбола.
BGvolleyball.com напомня, че можеш да следиш последните новини и като ни последваш в социалната мрежа Туитър чрез @BGvolleyballCom !
Можеш да ползваш и мобилната версия на BGvolleyball.com за смартфони и таблети, която е налична на адрес m.bgvolleyball.com
Тагове: Уилфредо Леон, Сър Сейфти Конад (Перуджа)
Славия | ЦСКА | |
![]() |
0:0 16:00 часа |
![]() |
Левски | Берое | |
![]() |
0:0 16:00 часа |
![]() |
Левски | Добруджа 07 | |
![]() |
0:0 18:30 часа |
![]() |
Монтана | Нефтохимик 2010 | |
![]() |
0:0 19:00 часа |
![]() |