Добруджа 07 направи крачка към четворката

(сн. LAP.bg)
08-03-2019 20:25 | BGvolleyball.com

Добруджа 07 записа победа №14 в редовния сезон на мъжката волейболна Суперлига. Като гости добричлии се наложиха над Пирин с резултат 3:1 (25:19, 25:22, 19:25, 25:21). Срещата от предпоследния кръг преди плейофите бе играна в зала „Септември“ в Разлог, а гостите бяха категорични в успеха си.

До момента Добруджа е с 14 победи и 7 загуби в актива си, което му оставя шанс за класиране в четворката на редовния сезон, а с това и предимство в четвъртфиналните плейофи. Към момента със същия актив е и отборът на Левски, с 14-6 е Нефтохимик 2010, а с 13-7 е Монтана. Пирин пък продължава да е седми с актив 11-10 към момента.

В следващия последен кръг Добруджа ще гони задължителна победа у дома срещу Черно море, която би му осигурила място в четворката, а Пирин ще гостува на Нефтохимик 2010 в Бургас.

Домакините започнаха мача добре и след няколко смени на водачеството поведоха с 8:5. Добруджа обаче бързо върна серия, за да излезе напред в средата на гейма, при това с разлика от 5 точки при 16:11. До края на гейма гостите спокойно поддържаха разлика от 5-6 точки, за да го затворят в своя полза.

Вторият гейм започна точно както първия – с размяна на точки и оспорвана игра. Отново обаче Добруджа 07 успя да вземе надмощие в средата му и да натрупа преднина от 5 точки. Пирин успя да изравни и да направи гейма интересен при 21:21, но отлично нападение на Чернокожев в края на гейма доведе до спечелването му от Добруджа.

Пирин не се отказа и изигра отличен трети гейм, в който започна силно от самото начало. В първите минути от него тимът от Разлог поведе с 8:3 и не позволи на съперника да се приближи на по-малко от три точки до края му. Точно обратното – той поведе с по-голяма разлика и го затвори при 25:19.

В последния гейм Добруджа поведе още в началото и макар че не натрупа голяма разлика, поддържаше преднина от 3-4 точки през цялата му продължителност, за да стигне до заслуженото му спечелване, а с това и до успеха в мача с 3:1.

Велизар Чернокожев бе над всички за победителите с 26 точки в мача, а за Пирин с 19 завърши Йордан Желязков.