Категорична победа за Левски в дербито с ЦСКА (статистика)

09-03-2019 19:26 | Ваня Николова

Левски победи ЦСКА с 3:0 (25:22, 25:23, 25:16) в дербито на последния кръг от редовния сезон във волейболното първенство при жените. Срещата се игра в зала "Сиконко" в столицата.

"Сините" надиграха по категоричен начин вечния съперник. В първата част Левски натрупа солидна преднина при 21:14, когато на начален удар бе Вангелия Рачковска. Вторият гейм бе малко по-оспорван. В края резултатът бе равен при 22:22, когато домакините взеха превес. Състезателките на Левски бяха по-уверени във важните моменти. В третия гейм "сините" бяха най-убедителни. В самото начало дръпнаха с 10:3, като на сервис отново бе Рачковска, и до края не изпуснаха водачеството.

Най-резултатна за победата бе Елена Бечева с 18 точки (3 аса, 3 блокади), Вангелия Рачковска (4 аса) и Деница Димитрова (1 ас, 1 блокада) добавиха по 10 точки.

За ЦСКА Дарина Куманова записа 14 точки (1 блокада), а Ивета Станчулова завърши с 10 точки (1 блокада).

Статистика – ВИЖТЕ ТУК

Левски: Вангелия Рачковска, Кристиана Петрова, Елена Бечева, Деница Димитрова, Гергана Георгиева, Анелия Джондрова и Галина Карабашева- либеро;

Треньор: Любка Дебърлиева;

ЦСКА:  Ивета Станчулова, Полина Нейкова, Дарина Куманова, Йоана Николова, Борислава Съйкова, Александра Съйкова и Михаела Михайлова – либеро;

Треньор: Юлия Иванова;