Марица приключи редовния сезон с лесна победа

Снимка: volleymaritza.bg
09-03-2019 19:27 | BGvolleyball.com

Марица (Пловдив) се наложи с 3:0 (25:7, 25:14, 25:13) над Казанлък Волей в мач от последния 14-ти кръг от редовния сезон в НВЛ. Пловдивчанки са лидер в класирането с 14 победи и нито едно поражение, а Казанлък заема седма позиция с 3 победи и 11 загуби.

Срещата в зала "Колодрума" започна ударно за маричанки, които не дадоха глътка въздух на съперника си и му позволиха да реализира едва 7 точки. Вторият гейм не се различаваше особено много, но продължи малко по-дълго. В последната част срещата просто се доиграваше.

Най-резултатна за успеха на Марица беше Симона Димитрова с 14 точки, Нася Димитрова завърши с 12 точки, а Александра Миланова добави 11.

За Казанлък Волей Елина Сандолова отбеляза 6 точки.

В четвъртфиналите Марица ще се изправи срещу осмия в крайното класиране на редовния сезон в първенството – Перун (Варна). Двата отбора се разбраха и двете срещи да се играят в Пловдив. Мачовете ще бъдат на 13 и 14 март от 18:00 в зала "Колодрума".