Раковски обърна Берое

09-03-2019 20:16 | BGvolleyball.com

Раковски се добра до победа с 3:2 (12:25, 21:25, 25:23, 25:23, 15:11) гейма над Берое (Стара Загора), след като изоставаше с 0:2 гейма в последния мач от 14-ия кръг на редовния сезон в НВЛ. Успехът изкачи тима от Димитровград на четвърта позиция в крайното класиране на първия етап от женското волейболно първенство.

На четвъртфиналите Раковски ще се изправи срещу ЦСКА, а Берое ще мери сили със Славия.

Иначе срещата в Стара Загора започна ударно за домакините, но след силни два гейма те разбиха ритъма си и позволиха на съперника си да спечели третия гейм. След това не успяха да се съвземат и се стигна до тайбрек. В него волейболистките на Раковски натрупаха преднина, но позволиха изравняване при 11:11. Въпреки това Берое не успя да се възползва и не реализира повече точки до края.