Нефтохимик измъкна ценни три точки във Варна

Снимка: LAP.bg
10-03-2019 18:48 | BGvolleyball.com

Нефтохимик 2010 (Бургас) се наложи с 3:1 (25:20, 15:25, 26:24, 25:20) над Черно море в отложен мач от 10-ия кръг на Суперлигата, изиграл се днес във Варна.

Срещата в зала "Христо Борисов" обаче изобщо не беше лесна за шампионите, които доста се поизпотиха докато измъкнат трите точки от домакините от морската столица.

Гостите успяха да наложат темпото си в първия гейм, който без особени трудности затвориха за около 30 мин. Във втората част нещата на игрището изглеждаха доста по-различно. Волейболистите на Черно море намериха правилния ритъм и бързо дръпнаха в резултата, като в края преднината им достигна до 11 точки (20:9). Те успяха да изравнят резултата, а в следващия гейм отново скъсаха нервите на съперника си. Въпреки, че изоставаха, в края варненци успяха да изравнят (24:24), но опитът на Нефтохимик сложи точка на гонитбата. В последната част гостите поеха инициативата и не позволиха изненади до края.

Статистика от мача, благодарение на скаутмена на Черно море Дияна Дянова вижте тук.

След успеха, кръг преди края на редовния сезон в Суперлигата, Нефтохимик се изкачи на трета позиция в класирането с 15 победи, 6 загуби и 44 точки. Черно море остава на десето място в таблицата с 5 победи, 16 загуби и 19 точки.

В последния кръг на 13 март (сряда) Нефтохимик 2010 ще приеме Пирин, а на 15 март (петък) Черно море гостува на Добруджа 07 (Добрич).