Шампионките стартират плейофите срещу Перун

11-03-2019 11:30 | BGvolleyball.com

Шампионките на България от Марица (Пловдив) стартират плейофите в НВЛ срещу Перун (Варна). Маричанки спечелиха редовния сезон в първенството с пълен актив от 42 точки и със само един загубен гейм. Перун не успя да запише победа и спечели само един гейм.

Двата отбора се договориха двубоите да се играят в Пловдив. Така първата среща ще бъде на 13 март (сряда), от 18:00 ч. в зала Колодрума. Само 24 часа по-късно на 14 март (четвъртък), от 18:00 ч. отново в зала Колодрума ще бъде вторият мач между двата отбора.

След изиграното "вечно" дерби в последния кръг тимът на Левски завърши на втора позиция с 29 точки, като си гарантира медали от шампионата. Берое приключи на трето място на точка от "сините", а Раковски (Димитровград) остана на четвърта позиция с 23 точки. Със същия актив са и волейболистките на ЦСКА, но с по-лошо геймово съотношение.

Класирането определи и съперниците в 1/4-финалните плейофи. Играе се по схемата 1-8, 2-7, 3-6 и 4-5, до две победи от три мача.

Датите и часовете ще бъдат оповестени по-късно.