ВА Стойчев-Казийски с купата на турнира Николай Диманов

12-03-2019 09:00 | BGvolleyball.com

Отборът на ВА Стойчев-Казийски (София) за прекадети (момчета, родени 2005/2006 година) спечели приятелския турнир по волейбол за купа “Николай Диманов", който се проведе в Пловдив.

Младите волейболисти, водени от треньора Велизар Пашов отбелязаха три категорични победи с по 3:0 гейма над Хебър (Пазарджик), Виктория Волей (Пловдив) и шампионът в държавните финали за 2018 година - Пирин (Разлог) и по този начин стана безапелационен първенец без загубен гейм.

Втори в  надпреварата се нареди тимът на Хебър (Пазарджик), с една загуба от ВА Стойчев- Казийски. Трети приключиха представителите на Пирин, а четворката бе оформена от състава на Виктория Волей.

Крайно класиране в турнира:

1. ВА Стойчев-Казийски (София)
  2. Хебър (Пазарджик)
  3. Пирин (Разлог)
  4. Виктория Волей (Пловдив)

При момичетата - прекадетки (състезателки, родени 2004/2005 година) победителки станаха домакините от Марица (Пловдив), които в много драматичен последен мач, отстъпиха на софийския ЦПВК с 2:3, но спечеленета точка се оказа достатъчна за първото място.

Приятелският турнир, организиран съвместно от ВК Марица и ВК Виктория Волей бе в памет на големия пловдивски волейболен треньор Николай Диманов и се проведе за втора поредна година, като за първи път участваха и момчета. Купите и медалите бяха връчени лично от дъщерите на Николай Диманов.