Казанлък първенец в регион Странджа за прекадетки

Волейболистките на Казанлък спечелиха убедително първенството на регион Странджа за прекадетки
12-03-2019 16:00 | Ани Колева

Отборът на Казанлък за прекадетки (момичета, родени 2004-2005 година) завърши като първенец в първенството по волейбол на регион Странджа, което е част от държавния шампионат на България. Младите волейболистки на "розите" спечелиха първото място след изиграване на двата турнира - есенен и пролетен на регион Странджа, като завършиха на върха без нито една загуба.  С това те продължават напред на квалификационни турнири, които дават право на участие в държавните финали за прекадетки.

Поради увеличение на броя на финалистите в спора за титлата от осем на дванадесет за този сезон при прекадетките, напред продължават по четири тима от всеки от шестте волейболни региона на страната, като ще има шест квалификационни турнира с по четири тима.

Така на квалификационни турнири от регион Странджа продължават още и съставите на Арда (Кърджали), Раковски (Димитровград) и Берое (Стара Загора), които завършиха съответно на второ, трето и четвърто място в крайното класиране.

"Бяхме класа над другите и с нетърпение чакаме 14 март, четвъртък, когато предстои квалификационния турнир на прекадетки, отново в Казанлък", коментира треньорката на Казанлък Миглена Стрезова. "Много съм доволна от всички момичета, играха като големи и направиха неща, които за тази възраст са уникални. Удоволствие е да ги гледаш!", допълва още Стрезова.

Представителките на "розите" ще бъдат домакин на квалификационния турнир, който ще се проведе на 14 и 15 март в зала "Багира". Съперници на Казанлък са  Левски, Перун (Варна),  и Етрополе. Останалите пет квалификационни турнира ще се проведат до края на март, като първенецът във всеки регион получава домакинство.

Първите два отбора от  шестте квалификационния турнир се класират за държавните финали.