ЦСКА и Нефтохимик устремени към второто място в Суперлигата

Нефтохимик гони задължителна победа днес над Пирин (Разлог) за да се бори за второто място
13-03-2019 15:30 | BGvolleyball.com

Два отбора имат шанс да завършат на втора позиция в класирането на Суперлигата след изиграване на мачовете от редовния сезон. Това са ЦСКА и Нефтохимик 2010 (Бургас), като и  двата съперника са устремени към заветната цел, която, освен че е важна за позицията им крайното класиране, също така им дава и домакинско предимство в плейофната фаза.

Волейболистите на ЦСКА имат предимство в този спор и са с по-големи възможности да приключат на второ място. "Червените" в момента са втори с 16 победи, пет загуби и 46 точки. Нефтохимик заема трета позиция с 15 победи, 6 загуби и 44 точки.
Първият и основен критерий за класирането в Суперлигата е броят победи в първенството. Вторият показател са точките. При евентуално равенство следващи показатели са геймовото съотношение и съотношението спечелени/загубени точки в самите геймове.

В последния си мач от XXII  кръг на Суперлигата шампионите от Бургас се изправят срещу Пирин (Разлог). Двубоят е днес от 18:30 ч. в бургаската зала "Младост". Тимът, воден от Николай Желязков се нуждае от задължителна чиста победа с 3:0 или 3:1  над Пирин, за да се бори за второто място. Всякакъв друг резултат го лишава от възможността да се надява за едно стъпало по-нагоре. От своя страна разложани няма за какво да се борят, като при всякакъв развой ще останат на седма позиция в редовния сезон. Така те ще излязат осбоводени и ще се хвърлят с всички сили срещу шампионите за успех и достоен завършек на редовния сезон. Това предвещава интересен двубой, като интригата в него остава в пълна сила.

Волейболистите на ЦСКА пък има тежък мач с лидера Хебър (Пазарджик) в последния XXII кръг на Суперлигата. Червените са гости, а двубоят е на 15 март от 18:30 ч. в пазарджишката зала "Васил Левски". Съставът на Хебър вече предсрочно си осигури спечелване на редовния сезон като за него развоят е без значение. Въпреки това пазарджиклии декларираха вече, че не пускат аванта на никой, като се борят за всеки гейм. За Хебър победа над ЦСКА ще е успех над класен съперник пред собствена публика, която вече изисква много след спечелване на Купата на България. Тимът на ЦСКА пък ще се бори със зъби и нокти да надделее над домакините. Всяка победа с 3:0 или 3:1 ще ги бетонира на второто място. На практика на "червените" им трябват и два спечелени гейма в този мача за да запазят второто си място след редовния сезон, което не е мисия невъзможна.

Така се очертават интересни сблъсъци в заключителния кръг на Суперлигата, като напрежението ще държи до последно фенове, играчи и ръководители.

Програма, резултати и временно класиране в Суперлигата вижте тук.