Левски тръгна с категорична победа в плейофите

13-03-2019 17:12 | BGvolleyball.com

Волейболистките на Левски победиха като домакини Казанлък с 3:0 (25:7, 25:13, 25:19 ) в първия мач между двата тима от 1/4-финалните плейофи на НВЛ-жени, който се игра в столичната зала „Сиконко“.

Така „сините“ тръгнаха с категоричен успех в плейофите, като се нуждаят още от една победа, за да се класират за полуфинали в шампионата. Вторият мач между двата тима е на 14 март (четвъртък) от 16:00 ч. отново в зала „Сиконко“ в София.

Левскарките стартираха много стегнато, докато гостенките не успяха да влязат в първия гейм. Сините направиха голяма разлика и затвориха първата част бързо. Във втория гейм представителките на Казанлък се разиграха и бяха равностойни на домакините до 10 точка. След това „сините“ отново направиха разлика и спечелиха безпроблемно и този гейм. В третата част "розите" показаха повече възможности и поддържаха равенство в силите до средата на гейма. След това Левски наложи волята си и спечели мача за около 70 минути игра.

Резултати в  1/4-финалните плейофи на НВЛ-жени вижте тук.