Победа над Черно море ще запази Добруджа в четворката на Суперлигата

14-03-2019 16:40 | dobrudjabg.com

На съдийската двойка Симеон Иванов от Дупница и Ваня Първанова от Плевен е поверена последната среща от редовния сезон в Суперлигата между Добруджа 07  (Добрич) и Черно море (Варна). Мачът в петък, 15 март,  е от изключително значение за запазване на четвъртото място на домакините, което ще им даде предимство в предстоящите 1/4-финални плейофи.

Добруджа, Монтана и Левски също по 14 победи и 7 загуби, но добруджанци са с 45 точки, за разлика от Монтана, които са с 41 точки и Левски - с 38 точки. Последният кръг противопоставя Миньор - Монтана, Марек - Левски, Нефтохимик - Пирин, Хебър - ЦСКА и Дунав - Дея.

От ръководството на ВК Добруджа 07 отново се обръщат към феновете, за да ги призоват в зала Добротица. Стремежът е загубата от Монтана, допусната в четвърти кръг (2:3) да остане единствената домакинска загуба през този редовен сезон.

ВАЖНО! Новост през този сезон е правилото, че двата отбора, които се срещнат на финал заемат първите две места победителят получава златните медали, а победеният - сребърните.

Мачът на 15 март, петък, е от 18.30 ч. в зала "Добротица".