Боян Йорданов и Панатинайкос се разминаха с полуфиналите в Гърция

09-04-2019 19:52 | BGvolleyball.com

Националът Боян Йорданов и неговият Панатинайкос (Атина) няма да играят на полуфиналите в гръцката Волей лига, след като отстъпиха като домакини на Кифисия с 1:3 (25:23, 17:25, 22:25, 19:25) в третия мач от 1/4-финалната серия. В първия мач "детелините" победиха опонента с 3:0 гейма, във втория бившият тим на диагонала се наложи с 3:2 гейма.

Така с 2:1 успеха Кифисия продължава към полуфиналите, където ще срещне ПАОК (Солун).

Йорданов реализира 15 точки за Панатинайкос (1 ас, 2 блокади) и бе втори по резултатност. Най-полезен бе Александрос Раптис с 23 точки (1 ас, 3 блокади). За съперника Тейлър Хънт завърши с 18 точки (1 ас).

Волейболистите на Димитрис Андреополус приключват сезона на пето място.