Етрополе първенец в регион Струма за момичета U13

Волейболистките на Етрополе спечелиха първенството на регион Струма U13
11-04-2019 17:30 | Ани Колева

Отборът на Етрополе спечели първенството по волейбол на регион Струма (обхваща клубовете от Югозападна България) за момичета до 13 години.

Турнирът се проведе в Кюстендил, като в него участваха шестте най-добри състава от региона, като се игра всеки срещу всеки. По пътя към успеха волейболистките на Етрополе, водени от Ралица Ботева постигнаха пет победи над съперниците си трумфираха на първото място без загуба.

Втори в крайното класиране се наредиха представителките на Пирин (Разлог). Трети е тимът на Марек (Дупница). По регламен първите три отбора от региона се класират за финалите на държавното първенство по волейбол при 13-годишните момичета, като в спора за титлата ще участват Етрополе, Пирин и Марек.

Присъствието в тройката за представителките на Дупница е страхотен успех, като клубът отбелязва първо историческо класиране на финали за момичета до 13 години.

Останалите отбори в класирането Велбъжд (Кюстендил), Самоков 2009 и Миньор (Перник) преустановяват по-нататъшно участие в държавното първенство.

Крайно класиране в ругион Струма

1. Етрополе - финали
2. Пирин (Разлог) - финали
3. Марек (Дупница) - финали
4. Велбъжд (Кюстендил)
5. Самоков 2009
6. Миньор (Перник)

На финалите при 13-годишните участват 18 отбора от България, като от всеки от шестте волейболни региона се класират първите три от крайното класиране.

---

Тагове: Волейбол момичета до 13 години 2019, Етрополе, Пирин, Марек, Велбъжд, Самоков, Миньор