Левски София спечели регион Витоша за момчета U13

Волейболистите на Левски U13 спечелиха първенството на регион Витоша и се класираха за държавни финали
15-04-2019 13:00 | Ани Колева

Отборът на Левски София  за момчета до 13 години спечели първенството по волейбол на регион Витоша (обхваща клубовете от София), което е част от държавния шампионат за тази възраст.

Участие в квалификационния турнир взеха 8 отбора от регион Витоша, които бяха разделени в две групи по четири тима. Първите два от групите се класираха за финалната четворка, която се проведе в залата на Американския колеж. На финала малките волейболисти на „сините“ водени от Добромир Лазаров и Мая Николов се наложиха над домакините от Стойчев и Казийски с 2:1 гейма и завършиха като първенец в региона. Представителите на Стайчев-Казийски пък приключват на второ място в крайното класиране.

В малкия финал на надпреварата волейболистите на Люлин надиграха Софийски университет с 2:0 гейма и завършиха на трето място в таблицата, а отборът на СУ остана четвърти.

Регламентът предвижда първите три тима от всеки от шестте волейболни региона да се класират директно за финали в държавното първенство. Така в спора за титлата продължават Левски София, ВА Стойчев и Казийски и Люлин.

Крайно класиране във финалната четворка на регион Витоша за момчета до 13 години