Казанлък първенец в група Б на регион Странджа за момичета U13

15-04-2019 11:00 | Ани Колева

Волейболистките на Казанлък за момичета до 13 години станаха първенец в група Б от първенството на регион Странджа (обхваща клубовете от Югоизточна България), което е част от държавния шампионат за тази възраст.

Първенството в региона е разделено на три групи по четири тима, като първите два от всеки поток оформят финална шестица. Останате две групи ще се проведат в любимец и Чирпан на 20 и 21 април.

Без загубен гейм, волейболистките на Казанлък, водени от Миглена Стрезова спечелиха безапелационно група Б, която се проведе в старозагорската зала „Иван Вазов“. Представителките на „розите“ победи категорично с 2:0 всичките си съперници – Странджа (Средец), Берое (Стара Загора) и Сливен Волей. На втора позиция завърши съставът на домакините.

Така отборите на Казанлък и Берое се класираха за участие във финалната шестица на региона, домакин на която ще бъде Казанлък от 15 май. Първите три състава от крайното класиране получавт квоти за участие във финалите на държавното първенство при 13-годишните.