Дупница шампион при юношите 11-12 клас (фотогалерия)

Отборът на ПГ „Христо Ботев“ от Дупница спечели шампионската титла при юношите 11-12 клас
12-05-2019 19:10 | BGvolleyball.com

Отборът на ПГ „Христо Ботев“ от Дупница спечели шампионската титла в ученическите игри по волейбол на България за юноши 11-12 клас. Държавните ученически финали се проведоха в Добрич, а мачовете се играха в зала „Добротица“.

На финала на турнира волейболистите на Дупница надиграха ЧСУ „Леонардо да Винчи от Добрич с 3:0 (25:20, 25:16 и 26:24 ) и триумфираха със златото, а представителите на домакините завършиха със сребърните отличия.

В спора за бронзовите медали съставът на МГ „Петър Берон“ (Варна) победи СУ „Петко Райчев Славейков“ (Кърджали) с 3:0 гейма. Така варненци приключиха на трето място, а кърджалийци, които са миналогодишните шампиони оформиха финалната четворка.