Перун (Варна) ще играе в спора за титлата при кадетките

13-05-2019 18:30 | Ани Колева

Отборът на Перун (Варна) се класира директно за финали в държавното първенство по волейбол на България за кадетки (девойки, родени 2002/2003 година).

Волейболистките на Варна спечелиха група А от квалификационните турнири, които дават право на участие на държавни финали. Мачовете се проведоха в Кюстендил с участието на четири тима - домакините от Велбъжд, Перун (Варна), ЦПВК (София) и Арда (Кърджали).

Представителките на Перун реализилаха три победи над съперниците и завършиха като първенец, а с това взеха и единствената директна квота за финали.

На второ място завърши тимът на Велбъжд, трети е съставът на ЦРВК. По регламент двата тима продължават борбата за спора за титлата на допълнителни квалификации. Те ще бъдат под формата на два турнира, които събират вторите и третите отбори от четирите квалификационни турнири. Първите два от всеки турнир се класират за държавните финали.

Последен остана отборът на Арда, който отпада от по-нататъшно участе в държавното първенство.

Всички резултати и класиране в група А на квалификационните турнири вижте тук.