Югозападният университет шампион на Универсиада 2019 (снимки)

14-05-2019 15:37 | BGvolleyball.com

Отборът на Югозападния университет „Неофит Рилски“ спечели шампионската титла във волейболната надпревара при мъжете, на Универсиада 2019, която се проведе във Варна. На финала на турнира волейболистите на ЮЗУ надиграха Национална спортна академия (София)  категорично с 3:0 гейма и триумфираха с Купата, а за представителите на НСА останаха сребърните отличия.

В спора за трето място съставът на СУ „Свети Климент Охридски“ надигра ВТУ  „Свети Свети Кирил и Методий“ също с 3:0 гейма и завърши с бронзовите медали, а представителите на Велико Търново оформиха финалната четворка.