НСА първенец при жените на Универсиада 2019

14-05-2019 19:00 | BGvolleyball.com

Волейболистките на Национална спортна академия „Васил Левски“ спечелиха златото на Универсиада 2019, която се проведе във Варна.

На финала представителките на НСА надиграха Шуменски университет с 3:0 гейма и триумфираха на върха, а тимът на ШУ завърши със сребърните отличия.

Петгеймова битка и здрава битка се получи в спора за третото място, като волейболистките на Пловдивски университет се наложиха над УНСС с 3:2 гейма. Така представителките на Пловдив завършиха с бронзовите медали, а тимът на УНСС оформи финалната четворка на Универсиадата.