България взе гейм на световните шампиони

08-06-2019 13:51 | BGvolleyball.com

Мъжкият национален отбор на България претърпя четвърто поражение във Волейболната лига на нациите. „Лъвовете” отстъпиха на световните шампиони от Полша с 1:3 (25:22, 19:25, 25:27, 20:25) в мач от група 5 в Нингбо (Китай).

С това родните представители отбелязаха четвърта поредна загуба в Лигата, като заемат тринадесето място във временното общо класиране, с 1 победа, и 3 точки. "Дружина полска" пък е на седма позиция с 3 победи, 2 загуби и 8 точки.

Първият гейм започна с равностойно, с размяна на водачеството. Това продължи до 13:12 за "лъвовете" . При следващото разиграване Тодор Скримов се контузи, което принуди Силвано Пранди да пусне в игра Николай Пенчев. Въпреки това, националите увеличиха преднината си до 16:1е и 20:16, след страхотна единична блокада на разпределителя Георги Братоев. Постепенно световните шампиони намалиха пасива си до 21:22, което накара Силвано Пранди да вземе прекъсване. В крайна сметка националите ни устояха на всички опити на съперника за обрат и взеха гейма с 25:22 след нова атака на Розалин Пенчев и ас на Светослав Гоцев.

В следващите три части обаче България не успя да удържи на мощните аатаки на световните шампиони и тимът ни отстъпи, като Полша спечели срещата с 3:1 гейма

Най-полезен за водения от Силвано Пранди бе Розалин Пенчев с 14 точки (1 ас), с толкова завърши и Николай Учиков. За „дружина”  Бартош Беднож бе над всички със 17 точки (1 ас).

Утре (9 юни) е последният мач от групата - срещу вицешампиона Франция, от 11:00 ч. б.в. Полша се изправя срещу домакина Китай.