Шампионът в Лигата на нациите без загубен гейм във втората седмица

09-06-2019 20:31 | BGvolleyball.com

Шампионът във Волейболната лига на нациите Русия завърши без загубен гейм втората седмица от надпреварата. "Сборная" надигра категорично като домакин Италия с 3:0 (29:27, 25:16, 25:18) в мач от група 6, изигран в Уфа.

Така волейболистите на Туомас Самелвуо заемат четвъртата позиция в класирането с 14 точки (5 победи, 1 загуба). "Адзурите" са пети с 12 точки (4 успеха, 2 поражения)

Топреализатор за победата е отново Виктор Полетаев със 17 точки (5 аса, 2 блокади), 13 точки добави Егор Клюка (3 блокади). За "скуадра" Оресте Кавуто приключи с едва 8 точки (1 ас, 1 блокада).

Следващия уикенд руснаците пътуват за Иран, където освен срещу домакините ще се изправят срещу Полша и Иран. Състезателите на Джанлоренцо Бленджини гостуват в България, като ще играят освен срещу "трикольорите", и срещу Япония и Австралия. Срещите са от 14 до 16 юни.

---

Тагове: Русия национален отбор волейбол мъже, Италия национален отбор волейбол мъже