България продължава да преследва успех в четвъртата седмица на Волейболната лига на нациите

11-06-2019 10:45 | Ани Колева

Женският национален отбор на България започва от днес, 11 юни (вторник) участие в четвъртата седмица от Волейболната лига на нациите. Националките ни са в италианския град Перуджа, където в група 13 ще премерят сили с домакините от Италия, Русия и Република Корея.

В първия си мач родните представителки се изправят срещу изключително класния тим на „адзурите“, а двубоят е тази вечер от 21:00 ч. На следващия ден, 12 юни, тимът ни среща Русия от 18:00 ч. Съставът на България завършва участието си в групата с двубой срещу Република Корея, а срещата е на 13 юни от 18:00 ч.

В тази седмица „лъвиците“ имат реален шанс да се представят не само достойно, но и да запишат така жадуваната първа победа в световната надпревара. С изключение на домакините, които заемат второ място във временното общо класиране със седем победи, 1 загуба и 22 точки, другите два съперника могат да бъдат преодолими.

Тимът на Русия се подвизава в Лигата с изключително млад състав и нови състезателки, като редица от основните волейболистки получиха почивка. Поради този факт руската преса нарече „сборная“ пионерски отбор, а отсъствието на титулярките даде своето отражение и Русия заема незавидното 14 място в класирането, с едва една победа и 4 точки досега. Другият съперник – Република Корея е още по-назад, като заема петнадесета позиция в подреждането с 1 победа и 3 точки.

Така, националките ни, водени от Иван Петков имат всички предпоставки на този турнир да се преборят за успех и да вземат максимума от участието си. Остава нашите момичета наистина да се борят като истински лъвици, да покажат страхотна мотивация и дух и да зарадват с изявите си цялата българска общественост.