Омуртаг шампион в ученическите игри по волейбол за момчета 5-7 клас

11-06-2019 09:25 | BGvolleyball.com

Представителите на СУ „Академик Д . Йорданов“ – Омуртаг спечелиха шампионската титла в ученическите игри по волейбол на България за момчета 5-7 клас. Финалите се проведоха в Етрополе, с участието на десет отбора от страната.

На финала на турнира волейболистите на Омуртаг се наложиха над отбора на ОУ „Никола Парапунов“ (Разлог) и спечелиха златото, а разложани останаха на второ място и със сребърните отличия. С бронзовите медали приключи съставът на 2 ОУ „Емилиян Станев“ (София).

Най-добър изпълнител на начален удар- Гавраил Цепенишев - Кърджали

Купите,медалите и грамотите бяха връчени от бившата ни ационалка, бронзовата медалистка от Европейското първенство във Варна през 2001година -Анета Германова.