Георги Татаров: Показахме, че сме напреднали повече от турците

06-07-2019 23:48 | Ани Колева

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 17 години победи Турция с 3:0 гейма, в първия полуфинал на Балканиадата в София и се класира за спора за титлата в надпреварата. През миналата година двата тима играха финал на Балканиадата 2018, сега волейболистите ни отстраниха съперника още на полуфинали. Младият ни национал Георги Татаров бе в основата на успеха, като стана и най-резултатен със 17 точки в мача. Ето какво каза Татаров за BGvolleyball.com след успеха:

Трудно начало, но след това категорична победа?

Така е, все пак турците са добър отбор. Не трябваше да ги подценяваме. Но след това продължихме уверено напред, играхме както трябва и изпълнихме всички тактически указания. И победихме, класирахме се за финал!

С какво успяхте да надделеете над противника?

Може би точно с тактическата дисциплина. С разбора, който имахме и изпълнението на задачите, които Мартин Стоев ни постави. Сервисът ни беше добър, затруднихме посрещането на противника, тръгна ни и атаката. Те грешаха съответно и това също ни помогна.

Даде тон на отбора за успеха още в първия гейм със сервис и в ключови моменти се нагърби с атаката, твоят коментар за играта ти?

Опитах се да помогна максимално на отбора. Знам, че мога и трябваше да го направя, заради представянето ми в предишните мачове, в които не успях да бъда на 100 % . Много се радвам, днес играх добре.

Доволен ли си?

Да, няма как да не съм доволен. Победихме добър отбор с 3:0 гейма, миналата година по-трудно ги надиграхме на финала на Балканиадата. Показахме, че сме напреднали много повече от тях .

Може ли да се каже, че това е финал преди финала, с оглед, че играхте в спора за златото през миналата година?

Ако ми беше зададен този въпрос преди два дни, със сигурност щях да отговоря положително. Но сега виждаме други отбори, като румънците, които са напреднали много и гърците.

Ще успеете ли отново да спечелите титлата?

Излизаме да се борим. Силно се надявам да победим на финала и да спечелим втора поредна титла.

---

Тагове: Георги Татаров, България национален отбор волейбол юноши под 17 години, Балканиада волейбол 2019 юноши под 17 години