Китай спечели бронзовите медали в Лигата на нациите

07-07-2019 12:36 | BGvolleyball.com

Женският национален отбор на Китай спечели бронзовите медали във Волейболната лига на нациите. Олимпийските шампионки се наложиха над Турция с 3:1 (25:23, 25:15, 20:25, 25:21) в малкия финал на надпреварата, изигран в Нанджин. Състезателките от южната ни съседка останаха на четвърто място.

Така азиатките се окичиха за втори път с бронза след миналогодишното издание. Тогава волейболистките на Ланг Пинг сразиха Бразилия с 3:0 гейма.

Най-резултатна бе Лиу Янхан с 23 точки (3 аса, 2 блокади), Ксянгю Гонг добави 20 точки (4 блокади). За "полумесеците" Ебрар Каракурт завърши с 31 точки (3 блокади)

В първото издание на Лигата Турция спечели сребърните медали след поражение от САЩ с 2:3 гейма.