Словения ще играе в Лигата на нациите 2020

08-07-2019 00:35 | BGvolleyball.com

Мъжкият национален отбор на Словения ще играе във Волейболната лига на нациите догодина. Състезателите на Алберто Джулиани надиграха категорично Куба с 3:0 (26:24, 25:21, 25:21) във финала на "чалъндж" турнира, проведен в столицата Любляна.

Волейболистите от бившата югославска република ще заменят Португалия, която записа едва две победи в Лигата и се класира на 15-о място (и последно сред отборите "претеденти").

Най-резултатен бе Клемен Чебул с 18 точки (2 аса, 3 блокади), 14 добави Тончек Щерн. За карибския тим Марлон Ерера приключи с 11 точки (2 блокади).

В двубоя за третото място Турция победи Беларус с 3:1 (25:20, 20:25, 25:16, 25:20)