Американска волейболистка MVP на Лигата на нациите

08-07-2019 15:30 | BGvolleyball.com

Американската волейболистка Андреа Дрюс бе отличена за най-полезна състезателка (MVP) на второто издание на Лигата на нациите.

Двукратните шампионки заслужиха  три от осемте индивидуални награди в надпреварата. Толкова спечелиха и състезателките на Бразилия, по едно отличие отиде при бронзовите медалистки от Китай и завършилия четвърти тим на Турция.

Андреа Дрюс бе топреализатор за американския тим във финала срещу Бразилия с 33 точки. 25-годишната нападателка бе на чудесно ниво през целия турнир, като завърши като лидер в класирането с 48,2 % ефективност в атака.