Сборная (София) спечели последния от серията любителски турнири в Тетевен

08-07-2019 21:00 | BGvolleyball.com

Отборът на Сборная (София) спечели последния от серията любителски турнири от серията, провеждаща се в Тетевен. Волейболистите от столицата се класираха за финалната надпревара за трофея "Купата на Купите" през септември. Това е 12-то поред издание на традиционния турнир, който се провежда от 2007 г. в планинския град.

В надпреварата участваха 4 отбора - домакините от Тетевен Волей, столичните Сборная и Убунту, както и дебютантът Троян Волей

Тимът първенец записа три от три победи в срещите - с 3:0, 3:1 и 3:2 гейма (над домакините).

Завършилият втори Убунту победи в два от мачовете -  над юношите на Тетевен и Троян Волей

На почетната стълбичка младите волейболисти на домакините заеха третото място с 4 точки в актива. Водени от Петър Мечкаров и в комбинация с играчи на Царевец (Велико Търново), "зелените" се окичиха с бронза след бой над Троян и драматичен мач в неделния ден със Сборная.

"Съседите" им от балканското градче останаха четвърти при първото си участие на турнира.

Победителите от столицата ще играят във финалите за Купата на Купите наесен. Завършилите втори и трети ще играят на квалификационен турнир, с отборите с идентично класиране до момента. Предвижда се във финалите да вземат участие 8 отбора.