Светослав Гоцев: Фокусираме се изцяло върху следващия съперник

10-08-2019 02:14 | Ани Колева, пратеник на BGvolleyball.com във Варна

Мъжкият национален отбор по волейбол на България стартира с успех на олимпийската квалификация във Варна, като надигра Египет с 3:1 гейма. Централният блокировач Светослав Гоцев заяви, че е очаквал много по-труден мач, с оглед на това, че тимът ни не е играл срещи в последно време.

„Очаквах много по-труден мач, тъй като е първа среща от турнира. Не сме играли контроли отдавна, тези с Иран не се осъществиха. На практика не сме играли отдавна истински волейбол. Както видяхте отборът на Египет заигра, хвърли се вабанк, получи им се в третия гейм. В четвъртата част ние удържахме и това е радващо.  Имаше някакво напрежение, едва ли не да не изгубим гейм. Но ние трябва да се стремим да печелим всеки мач, било 3:1 или 3:2. Трябва да играем за победи, това е пътят.

Този мач няма какво повече да го разглеждаме, защото предстои нова битка с Пуерто Рико и трябва да се фокусираме изцяло върху предстоящия съперник.“

---

Тагове: България национален отбор волейбол мъже, Олимпийска квалификация волейбол 2019 мъже, Светослав Гоцев