Пълна зала и мощна подкрепа за решителната битка с Бразилия

11-08-2019 15:12

Ани Колева, пратеник на BGvolleyball.com, Варна

Волейболистите от националния отбор на България, водени от Силвано Пранди, се изравят срещу Бразилия в решителен последен мач от олимпийската квалификация във Варна, който ще определи първенеца в групата. Двубоят е тази вечер от 20:30 ч. в зала "Конгресна" на Двореца на Културата и спорта, а билетите за срещата вече са изкупени.

Залогът е изключително голям – крайният победител ще вземе квота за Игрите в Токио 2020 и ще бъде сред участниците в най-престижната надпревара на планетата.

И двата съперника записаха по две победи в групата, като Бразилия не допусна никакви компромиси и се наложи с по 3:0 гейма над Пуерто Рико и Египет. Националите ни пък започнаха с успех с 3:1 гейма над Египет, а след това се наложиха категорично над Пуерто Рико с 3:0 гейма.

С това „лъвовете“ не само направиха две важни крачки към целта, но също така демонстрираха една градация и увереност, които са изключително важни за днешния мач срещу олимпийския шампион. Успехът над Пуерто Рико показа, че имаме равностойни смени, а селекционерът Силвано Пранди може да разчита на широк кръг състезатели, особено в атака, което е също много важен фактор в предстоящия тежък двубой. Ключов в мача обаче ще бъде сервисът, като надеждите на всички са, че този елемент ще потръгне и националите ни ще могат да вземат максимума от него.

Разбира се големият коз на България е домакинството, като „лъвовете“ ще разчитат в пълна степен на невероятната родна публика. Очаква се зала „Конгресна“ да бъде изпълнена докрай за днешния сблъсък, като са изкупени всички билети. Отново ще има позната атмосфера, отново ще ври и кипи в пълна степен. Родните фенове вече неведнъж са давали страхотен тласък на националите, като и тази вечер обещават мощна подкрепа.

Очаква се трудна и тежка битка, като и от двете страни са изпълнени с решителност за краен успех. В предварителните си прогнози и двата съперника заявяват, че ще има минимум четири гейма в мача. Бразилците чудесно помнят срещу кого се изправят, след като „лъвовете“ вече са ги побеждавали във Вана. Нашите момчета пък помнят страхотния вкус на победата, като са изпълнени с желание за още такива моменти.

Часът на истината вече настъпи. Състезатели и фенове ще обединят усилия за преодоляването на класния съперник и всички се надяват крайния победител да е България, а волейболистите ни отново да на Олимпиада!

---

Тагове: България национален отбор волейбол мъже, Олимпийска квалификация волейбол 2019 мъже, Силвано Пранди