Италия в четворката на европейското след осемгодишно отсъствие

04-09-2019 21:50 | BGvolleyball.com

Националките на Италия по волейбол попаднаха в четворката на европейското първенство, след като отстраниха тима на Русия с 3:1 (25:27, 25:22, 27:25, 25;21) в четвъртфинален мач, изигран в Лодз (Полша). Първи съдия на двубоя беше българинът Ивайло Иванов

"Адзурите" ще се борят за медал след осемгодишно отсъствие - последно през 2011 г. се класираха на четвърто място след загуба от Турция в мача за бронза.

Топреализатор бе Паола Егону с 28 точки (3 блокади), Мириам Сила добави 19 точки (2 аса, 2 блокади). Индре Сорокайте приключи с 13 точки (1 ас, 3 блокади), Офелия Малинов се отличи с 6 точки (2 аса, 4 блокади). За "сборная" Наталия Гончарова завърши с 22 точки (2 блокади)

На полуфинала "скуадра" ще се изправи срещу световните и европейски шампионки от Сърбия, които победиха България с 3:0 гейма в първия четвъртфинал.