Националите с втора победа в Талин

06-09-2019 21:28 | BGvolleyball.com

Мъжкият национален отбор на България по волейбол записа втора победа на контролните срещи в Талин. След като надви с 3:1 гейма Беларус, днес воденият от Силвано Пранди тим спечели със същия резултат (25:16, 21:25, 25:21, 28:26) срещу домакините.

Нашите момчета изоставаха с 19:23 в четвъртата част, но след силна серия на Добромир Димитров на сервис намалиха пасива, а в последствие стигнаха до пълен обрат 28:26 след два мощни начални удара на Цветан Соколов (вторият директна точка).

Пранди и селекционерът на домакините Джордже Крецу се договориха да бъде изигран още един гейм, спечелен от Естония (25:15) за радост на близо 800 фенове в залата.

Страхотен мач за България направи Мартин Атанасов, който завърши с внушителните 26 точки (5 аса). Соколов направи 23, а Николай Пенчев и Светослав Гоцев добавиха съответно 12 и 11.

Това бе последна проверка за националите преди европейското. Отборът заминава на 10 септември за Монпелие (Франция), където са мачовете ни от първата фаза.