Италия с трети бронз на европейското (видео)

08-09-2019 18:59 | BGvolleyball.com

Женският национален отбор по волейбол на Италия спечели трети в историята си бронз на европейското първенство. "Адзурите" надиграха категорично Полша с 3:0 (25:23, 25:20, 26:24) в малкия финал на надпреварата, изигран в турската столица Анкара.

"Скуадра" има във витрината си общо шест медала от шампионата на Стария континент - две титли, две сребърни отличия и два бронза. "Дружина" има 11 отличия, а се класира за трети път на четвъртото място. Изиграва седем двубои за бронз, спечелва пет от тях.

Топреализатор бе Паола Егону с 23 точки (1 ас, 1 блокада), 12 точки добави Индре Сорокайте (2 блокади). За съперничките им Малвина Смажек приключи с 15 точки