Чернокожев и Токат стартираха перфектно за Купата на БВА

03-10-2019 21:39 | BGvolleyball.com

Националът Велизар Чернокожев и неговият Токат Беледийе Плевне (Токат) стартираха перфектно в турнира за Купата на Балканската волейболна асоциация (БВА). Турският тим победи категорично косовския Прищина Волей с 3:0 (25:13, 25:15, 25:16) в първия ден на надпреварата.

Състезанието се провежда в македонския град Струмица. Участват три отбора - този на домакините от Джио Волей (Струмица), Токат Беледийе Плевне (Турция) и Прищина Волей. По регламент участие трябваше да вземе и четвърти тим - това беше сръбският Млади Радник, но впоследствие се отказа поради политически причини (поради непризнаването на Косово за независима държава от страна на Сърбия).

Победителят в турнира ще спечели възможността да участва в третия по сила евротурнир - Купата на претендентите, като ще срещне унгарския Казинцбарцика във втори кръг.

Утре (4 октомври) Вили Чернокожев и съотборниците му ще се изправят срещу домакините в битка за първото място в състезанието и място в европейските надпревари.