Нефтохимик спечели Черноморските игри във Варна

06-10-2019 16:41 | BGvolleyball.com

Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) спечели петото издание на волейболния турнир при мъжете от Черноморските игри във Варна. Надпреварата се проведе в зала „Христо Борисов“ в морската ни столица, с участието на четири тима от Суперлигата на България - домакините от Черно море, Нефтохимик 2010, Добруджа 07 (Добрич) и Дунав (Русе).

В последния си мач от надпреварата, бургазлии водени от Николай Желязков, надиграха Черно море (Варна) с 3:1 (18:25, 25:19, 25:23, 30:28). Така шампионите записаха три победи от три мача и завършиха като първенец в надпреварата. Волейболистите на Черно море пък отбелязаха трета загуба и приключват на четвърта позиция в крайното класиране.

В другия мач от последния ден, тимът на Добруджа 07 (Добрич) се наложи над Дунав с 3:1 (25:21, 25:23, 20:25, 25:15)  след оспорван и интересен двубой. Така добруджанци записаха втора победа в турнира, като с една загуба от Нефтохимик завършват на второ място в турнира. Представителите на Дунав са един успех над Черно море и се нареждат на трето място в подреждането.

Организаторите на турнира раздадоха и индивидуални награди

Най-добър разпределител: Иван Станев  - Добруджа 07

Най-добър нападател: Жани Желязков – Нефтохимик 2010

MVP: Мирослав Градинаров – Нефтохимик 2010

Любимец на публиката  - Явор Генов – Черно море

Приятелският турнир е част от подготовката на участниците за предстоящия старт в Суперлигата на България на 18 и 19 октомври.