Раковски с първа победа в НВЛ-жени след успех над Славия

02-11-2019 19:44 | BGvolleyball.com

Отборът на Раковски (Димитровград) победи като домакин Славия с 3:0 (25:22, 25:21, 25:21) в мач от втория кръг на женското първенство по волейбол на България. С това представителките на Димитровград записаха първа победа, след като на старта на шампионата отстъпиха на Казанлък с 2:3 гейма.

С това Раковски записа три точки в актива си и се изкачи на четвърта позиция с 4 точки (1 победа и 1 загуба). Славия отбеляза втора загуба, като с 1 точка заема седмо място в класирането.

Най-резултатна бе Стиляна Чакърова с 11 точки (1 ас, 1 блокада), 10 добави Златина Друмева (2 аса). За "белите" Никол Данкинова се разписа с 12 точки (2 аса).

В следващия кръг Раковски се изправя срещу Левски, а Славия излиза срещу шампионките от Марица (Пловдив). Двубоите са на 6 ноември (сряда).

Програма, резултати и временно класиране в НВЛ-жени вижте тук.