Нефтохимик даде гейм на Славия, но записа четвърта победа в Суперлигата

Снимка: Архив.
02-11-2019 19:47 | BGvolleyball.com

Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха четвърти успех в Суперлигата. Волейболистите на Николай Желязков се наложиха над Славия с 3:1 (25:12, 25:27, 25:16, 25:13) в мач от четвърти кръг на първенството, изигран в зала "Младост" в морския град.

Бургазлии са водачи във временното класиране с 12 точки (4 победи), "белите" са 11-и с 0 точки (4 поражения)

В първата част домакините доминираха изцяло и оставиха съперника на едва 12 точки. Впоследствие обаче играта стана доста оспорвана, като двата отбора си разменяха лидерството. В ключовите моменти обаче състезателите на Северин Димитров се оказаха по-издръжливи и изравниха резултата.

Третият и четвъртият гейм преминаха под диктовката на шампионите и те записаха нови три точки в актива си.

В следващия кръг Нефтохимик среща Черно море (Варна) в "морското" дерби на Суперлигата, а Славия играе срещу Дунав (Русе). Мачовете са на 8 ноември (петък).

Статистика от мача можете да видите тук.