Черно море пребори Арда за първа победа в Суперлигата

Снимка: Архив.
02-11-2019 20:42 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Черно море (Варна) записаха първа победа в Суперлигата. Воденият от Юлиан Тупанков тим се наложи като гост над Арда (Кърджали) с 3:2 (25:23, 21:25, 21:25, 25:23, 15:12) в мач от четвърти кръг, изигран в зала "Арпезос" в родпския град.

"Моряците" са десети в таблицата с 2 точки (1 успех, 3 загуби), състезателите на Иван Халачев са седми с 4 точки (1 победа, 3 поражения)

Варненци спечелиха първия гейм при минимална преднина, след като от начало бяха равностойни с противника, а след това водачеството се сменяше. В ключовите моменти гостите показаха повече воля и дух и поведоха в резултата.

В следващите две части ситуацията се повтори, но кърджалийци успяваха да се откъснат и да вземат аванс, излизайки напред с 2:1 гейма.

В четвъртия гейм играчите на Иван Халачев имаха предимство в първите минути, след което Черно море обърна резултата и съумяваше да поддържа разлика. Варненци не позволиха на съперника да ги преодолее и срещата влезе в тайбрек.

Там доминацията на гостите започна от самото начало, като до последно преднината се запази и те се поздравиха с първия си успех за сезона.

Следващият двубой на "моряците" е на 8 ноември (петък), като се изправят срещу Нефтохимик 2010. Арда излиза срещу Марек Юнион-Ивкони в Дупница.