Соколов и Зенит с изненадваща загуба от Факел и Камило Плачи

02-11-2019 23:00 | BGvolleyball.com

Националът Цветан Соколов и неговият нов клуб Зенит (Казан) записа малко изненадваща първа загуба в Суперлигата на Русия. Цецо Соколов и Зенит паднаха вкъщи от Факел (Новий Уренгой), воден от бившия селекционер на България Камило Плачи с 0:3 (23:25, 23:25, 24:26) в мач от третия кръг на първенството.

Вицешампионите на Русия заемат третото място във временното класиране със 7 точки (2 победи, 1 загуба). Факел е четвърти със същия баланс, но със загубен гейм повече.

Цветан Соколов игра силно цял мач за Зенит и стана най-резултатен за своя тим с 15 точки (1 ас, 2 блокади). Ървин Нгапет се разписа с 10 точки (1 ас, 3 блокади). За Факел над всички бе унгарският диагонал Кристиан Падар със страхотните 19 точки (2 аса, 3 блокади). Егор Клюка пък добави още 13 точки (2 аса, 3 блокади)

В следващия четвърти кръг Зенит гостува на Белогорие (Белгород), където пък играе националът Розалин Пенчев. Срещата е в сряда (6 ноември) от 18:00 ч. б.в. Факел почива.