Ботев и Миньор без загубен гейм в Западната група на Висшата лига

Волейболистите на Миньор спечелиха в три гейма гостуването на Люлин (София) във втори кръг на Западната група от Висшата лига
03-11-2019 14:20 | BGvolleyball.com

Отборите на Ботев (Луковит) и Миньор (Перник) продължават без загуба във първенството по волейбол на втората група при мъжете – Висшата лига. И двата тима записаха чисти победи във втория кръг, като са без загубен гейм.

Ботев (Луковит) спечели без особени трудности гостуването си на Сливнишки герой (Сливница) с 3:0 (25:19, 25:12, 25:18). Съставът на Миньор пък успя да наложи доста по-трудно волята си над амбициозния новак Люлин с 3:0 (30:28, 25:18, 25:22) при гостуването в София. Над 250 зрители бяха по трибуните на столичната зала „Сиконко“, като домакините направиха шоу преди началото на първия си мач на свой терен. Въпреки всички усилията и мощната подкрепа на феновете, люлинци обаче нямаха ден и не успяха да се реализират и да вземат нещо повече от този двубой.

Статистика от мача можете да видите тук.

Така двата тима – Ботев и Миньор са с еднакъв актив от 6 точки и без загубен гейм, като само единствено съотношението спечелени/загубени точки в отделните геймове дава предимство на волейболистите на Луковит за първото място, а перничани са втори засега. Тимът на Люлин заема четвърта позиция в таблицата с една победа, една загуба и 3 точки.

Първа победа в този кръг записа отборът на Град (Белоградчик), който надви като домакин Звездец (Горна Малина) с 3:1 (25:19, 25:23, 21:25, 25:20). След този успех представителите на Белоградчик са пети с една победа, една загуба и 3 точки.

Драматичен първи успех отбеляза и тимът на Ботев ( Ихтиман). Волейболистите, водени от Петко Карабонев надиграха като гости след петгеймова битка Етрополе с 3:2 (18:25, 25:23, 25:18, 21:25, 15:12). Така ихтиманци записаха първи две точки в актива си, като заемат шесто място в подреждането.

В този кръг поради ротацията почиваше тимът на Тетевен Волей, който е трети във временното класиране.

Програма, резултати и класиране във Висшата лига вижте тук.

---

Тагове: Национална волейболна лига 2019 Висша лига, Ботев Луковит, Люлин, Град, Звездец, Сливнишки герой, Ботев Ихтиман, Тетевен волей