Дунав изригна с трета победа в Суперлигата (видео)

03-11-2019 19:40 | BGvolleyball.com

Отборът на Дунав (Русе) записа трета победа в Суперлигата. Воденият от играещия треньор Данаил Милушев тим се наложи драматично над Пирин (Разлог) с 3:2 (22:25, 24:26, 25:17, 25:20, 15:11)  в мач от четвърти кръг на първенството, изигран в крайдунавския град.

Русенци са на четвъртата позиция в таблицата със 7 точки (3 победи, 1 загуба), Пирин е на седмо място с 4 точки (1 успех, 3 поражения).

В първата част гостуващият тим доминираше и закономерно поведе в резултата. Впоследствие играта бе по-оспорвана, като в ключовите моменти отборите си разменяха лидерството. Разложани поеха инициативата и затвориха частта в своя полза, увеличавайки аванса си.

В третия и четвъртия гейм домакините показаха друго лице и изравниха резултата.

Срещата влезе в тайбрек, който бе доста драматичен. До 9:9 русенци и разложани се догонваха, но Данаил Милушев и съотборниците му набраха инерция и с добра игра стигнаха до победата.

Дани Милушев бе най-резултатен за Дунав с 25 точки (3 аса, 5 блокади), Мартин Кръстев добави 13 (1 ас, 7 блокади!). За водения от Мирослав Живков отбор Йордан Желязков приключи с 18 точки (1 ас, 2 блокади)

В следващия кръг Дунав среща Славия, Пирин се изправя срещу ЦСКА в зала „Септември”. Мачовете са на 8 и 9 ноември (петък и събота).