Левски повали Монтана за първа победа в Суперлигата (статистика)

03-11-2019 20:51 | BGvolleyball.com

Отборът на Левски София записа първа победа в Суперлигата. Волейболистите на Андрей Жеков се наложиха над Монтана с 3:2 (20:25, 25:22, 20:25, 25:19, 15:12) в двубой от четвърти кръг на първенството.

„Сините” са десети във временното класиране с 3 точки (1 успех, 3 поражения), монтанчани са пети със 7 точки (2 победи, 2 загуби).

Двата отбора си размениха по два гейма, в които доминираха. В тайбрека „сините” взеха превес и до края почти не срещнаха проблеми, като се поздравиха с първия си успех за сезона.

Гордан Люцканов направи чудесен мач за Левски, като бе топреализатор и приключи с 27 точки (2 аса, 3 блокади). Трифон Лапков се отчете с 23 точки (1 ас). За Монтана Тодор Вълчев се разписа с 23 точки (2 аса)

В следващия кръг левскарите приемат Добруджа, Монтана гостува на Хебър в Пазарджик.