Етрополе първенец в група Б-2 при юношите U20

Волейболистите на Етрополе завършиха като първенец в група Б-2 при юношите под 20 години
04-11-2019 15:45 | Ани Колева

Отборът на Етропеле спечели есенния дял от група Б-2 (обхваща отбори от Югозападна България) от първенството по волейбол на България за юноши под 20 години. Цялата група Б е разделена на две подгрупи, като в група Б-2 участват четири тима - Етрополе, Ботев (Ихтиман), Велбъжд (Кюстендил) и Благоевград.

Надпреварата се проведе под формата на турнир и се игра всеки срещу всеки. По пътя към първото място, младите волейболисти на Етрополе спечелиха категорично всички срещи, като победиха последователно Велбъжд и Ботев с 3:0 гейма и Благоевград с 3:1. На втора позиция завършиха представителите на Благоевград, трети е тимът на Ботев, а четворката се оформя от Велбъжд.

Класиране в есенния дял на група Б-1

1.Етрополе
2.Благоевград
3.Ботев (Ихтиман)
4.Велбъжд (Кюстендил)

Всички резултати и класиране можете да видите тук.

Вторият полусезон ще бъде изигран през пролетта отново на турнирен принцип.

Регламентът предвижда първите два от група Б-2 и първите два от група Б-1, срещите от която все още не са играни, да оформят финална четворка в група Б. В този поток няма директна квота за държавни финали на България за U20. Заелите първо и второ място от класирането във финалната четворка ще добият право за участие на квалификации за държавни финали.

---

Тагове: Волейбол юноши под 20 години 2020, Етрополе, Ботев Ихтиман, Благоевград, Велбъжд