Добруджа разби Марек и застана начело на Суперлигата

Снимка: Архив.
04-11-2019 20:04 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Добруджа 07 се поздравиха с четвърта победа в Суперлигата на България, след като надиграха категорично Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:22, 25:17, 25:21) в двубой от четвърти кръг, изигран в зала "Добротица".

Домакините заемат първото място във временното класиране с 12 точки (4 успеха), Марек е шести с 6 точки (2 победи, 2 загуби)

Първата част бе доста оспорвана, като вървеше точка за точка до 16:15, когато добричлии поведоха. Двата тима бяха равностойни на няколко пъти, но волейболистите на Пламен Христов устояваха и спечелиха гейма при 25:22.

Във втория гейм добричлии и съперниците им отново се догонваха. Това продължи до осмата точка, след което състезателите на Марек излязоха напред за 10:8. "Зелените" от Североизтока не се отказаха и в крайна сметка при 12:12 съумяха да изравнят. Развоят на частта се промени и инициативата остана в ръцете на домакините. До края те запазиха темпото и увеличиха аванса си.

Третата част стартира ударно за момчетата на Пламен Христов - с 4:0. В следващите минути дупничани се окопитиха и намалиха от изоставането си. Ас и атака на Светослав Иванов стопи напълно преднината на добричкия тим, след което блокада на Златан Йорданов изведе напред  дупничани. Играта продължи точка за точка, като двата отбора си разменяха атаки. Блокада на Краси Гайдарски за 15:14 върна топката в полето на Добруджа. Ситуацията не се промени, разликата се увеличи. В ключовите моменти играчите на Марек се активизираха, почти настигайки Иван Станев и съотборниците му след атака на Коце Стойков и ас на Златан Йорданов (24:21). Не се случи нищо повече и Иван Станев и съотборниците му записаха чист успех.

Топреализатор бе Пламен Шекерджиев с 16 точки (2 аса и 1 блокада), 13 добави Димитър Маринков (1 ас, 2 блокади). 11 точки реализира Александър Кордев (1 блокада). За гостите Яни Георгиев се отчете с 10 точки.

За най-полезен състезател бе отличен Красимир Гайдарски от Добруджа 07.

В следващия кръг добруджанци гостуват на Левски София, а състезателите от Дупница приемат Арда (Кърджали). Срещите са на 8 ноември (петък).