Междинен кръг с три мача от НВЛ-жени днес

Снимка: Архив.
06-11-2019 09:00 | BGvolleyball.com

Три мача очакват волейболните фенове днес (6 ноември). Ще се изиграят три срещи от междинния трети кръг на НВЛ-жени, след като двубоят между Славия и Марица бе отложен с десет дни. Шампионките ще пътуват за Истанбул, където ще срещнат Галатасарай като част от подготовката им за евротурнирите.

Първи на терена - в 17:00 ч. един срещу друг ще излязат вицешампионките от Левски и съставът на Раковски (Димитровград). "Сините" имат две победи в актива си до момента, а момичетата на Диян Боюклиев имат успех и поражение на сметката си. През миналия сезон левскарките победиха съперничките си с 3:0 и 3:2 гейма.

Час по-късно волейболистките на Берое (Стара Загора) срещат ЦСКА, а Казанлък Волей се изправя срещу Перун (Варна). Момичетата на Петър Дочев са на четвъртата позиция в класирането с 3 точки след победа и загуба в първите две срещи от първенството. Същото е положението и при "червените". От своя страна "зелено-белите" и воденият от Юлия Димитрова тим си размениха по една победа през сезон 2018/2019.

Казанлъчанки стартираха с драматичен успех новия сезон, но записаха поражение срещу Марица след това. Съставът на Перун отстъпи и на двамата си съперници до момента - с 0:3 гейма. През миналата година "розите" надиграха два пъти чисто състезателките от Варна.