Левски разби Раковски и пое водачеството в НВЛ-жени

06-11-2019 18:46 | BGvolleyball.com

Волейболистките на Левски продължават успешния си ход в женското първенство на България, като записаха трета поредна победа. Представителките на "сините", водени от Любка Дебърлиева, надиграха като домакини Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:13, 25:14  25:14 ) в мач от трети кръг на НВЛ-жени, който се игра в столичната зала "Сиконко".

С това Левски продължава без загубен гейм в шампионата и с 9 точки оглави временното класиране. Тимът на Раковски отбеляза втора загуба, като с един успех и актив от 4 точки заема шеста позиция в таблицата.

И през трите части на мача левскарките взимаха голяма преднина, като в първия и третия гейм поведоха с 8:3. Това позволи на Любка Дебърлиева да даде шанс на повече състезателки за изява, а "сините" затвориха мача в три гейма без проблеми за 70 минути игра.

Статистика от мача можете да видите тук.

Програма, резултати ивременно класиране в НВЛ-жене вижте тук.